News letter
Bezpłatny Poradnik

Carporty

Wiaty fotowoltaiczne, zwane też carportami, stanowią idealne połączenie bezpiecznego parkowania z dodatkowym źródłem energii. To praktyczne i estetyczne rozwiązanie doskonale sprawdza się w domach prywatnych, na parkingach firmowych, miejskich czy przy centrach handlowych.

Wytrzymała wiata doskonale zabezpieczy samochód przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak grad czy śnieg, a dzięki umieszczonym na dachu panelom fotowoltaicznym stanowi źródło energii. Po podłączeniu do carportu ładowarki można wykorzystać wyprodukowany przez panele prąd do zasilania pojazdów elektrycznych bądź hybryd typu plug-in. Wiata fotowoltaiczna może też stanowić uzupełnienie dla przydomowej instalacji fotowoltaicznej. Doskonale sprawdzi się tam, gdzie montaż paneli na dachu jest utrudniony np. ze względu na skomplikowany kształt czy obecność obiektów mogących powodować duże zacienienie.

 
 
 

Najważniejsze zalety wiat fotowoltaicznych

  • Trwałość. Konstrukcja carportów gwarantuje ich wysoką wytrzymałość na złe warunki, w tym silny wiatr.
  • Bezpieczeństwo. Parkowanie pod wiatą ochroni Twój samochód przed słońcem, gradem czy śniegiem.
  • Darmowy prąd ze słońca. Dzięki panelom fotowoltaicznym carport stanowi doskonałe źródło energii elektrycznej.
  • Uniwersalność. Wiaty doskonale sprawdzają się w domach prywatnych, na parkingach firmowych, miejskich czy przy centrach handlowych.
  • Estetyka. Szeroki wybór wiat pozwala dobrać rozwiązania pasujące do każdego budynku.

 
 
 
 
 
 
 

Strona wykorzystuje ciasteczka by świadczyć usługi na najwyższym poziomie . Polityka prywatności. Zarządzaj ciasteczkami

Rozumiem